O nas

Czym jest dla nas wędkarstwo? Sposobem na spędzenie wolnego czasu, czy dążeniem do spokoju szarej codzienności? A może tylko sposobem pozyskiwania mięsa..? Chyba jest czymś więcej, gdyż daje nam niepowtarzalną możliwość przeżywania każdego dnia wszystkimi zmysłami..

Wędkarstwo pachnie wolnością. Jak kosz świeżych grzybów, jak skoszona trawa, jak zapach wrzosowiska i kwitnących bzów. Pachnie jak wapienna skała, jak wiatr na jeziorze. Smakuje codziennie. Gorącą kawą i pieczoną kiełbasą. Dojrzałymi malinami i zupą – instant gotowaną na ognisku. Piaskiem w zębach i krwią z pękniętej wargi. Widać je wyraźnie. Pomiędzy topolami, wśród krzewów jałowca. Wysoko w kluczu gęsi i niżej niż babie lato na leszczynie. W bryzgach spienionej kaskady, pośrodku piaszczystej przykosy. Daje się łatwo usłyszeć. Jak bicie gradu o namiot, jak krzyk rybitwy. Jak uderzenie rapy w warkoczu, jak dźwięk pękającego lodu. Głośno jak morskie fale i cicho jak pychówka w sitowiu. Wędkarstwa można dotknąć. Łapiąc wyślizgane drewno wiosła, torując sobie drogę wśród pokrzyw. Omywając twarz w rzece, zrywając dzikie jabłko. Klęcząc na podmokłej łące i głaszcząc psa w nadrzecznym domostwie..

Wędkarstwo to krok na przód. Krok, dzięki któremu dotrzesz do tego co nieznane, niezdobyte przez nikogo. Do czegoś co wolne od rutyny i legendy w drobiazgowym przewodniku. Dla nas to ogromny krok, stawiany każdego dnia. Niech i dla ciebie będzie to krok ku dążeniu do celu jakże nieokreślonego. Niech strona na której się znalazłeś, pomoże ci przeżywać wędkarstwo wszystkimi zmysłami.